5 порад для HR-спеціаліста на початку кар'єри

5 порад для HR-спеціаліста на початку кар'єри

  • 13 листопада
  • читати 15 хв
Юлія Пастиль
Юлія Пастиль HR Specialist у Stellantis, Викладач Комп'ютерної школи Hillel.

Не так важливо на якому етапі початку ви саме зараз. Можливо, це онбординг до нової компанії, проходження курсу, або ж бажання вдосконалити свої навички й рухатися далі. Є певні keypoints, які завжди актуальні та про які ми зазвичай забуваємо, або ж втрачаємо з фокуса. Розберімо їх разом.

1️⃣ УДОСКОНАЛЮЙТЕ ЗНАННЯ

Beuptomarket, так би мовити. Будь-яка сфера біжить у своєму розвитку, а IT тим паче. Тенденції ринку, очікування від вас, запит компанії, стан сфери, що важливе саме зараз та що стане таким у найближчому майбутньому — ось, що варто досліджувати.

HR-сфера постійно розвивається, з'являються нові підходи, технології та законодавчі акти. Тому важливо постійно вчитись і бути в курсі останніх трендів. Можна відвідувати тренінги, семінари, читати літературу, брати участь в онлайн курсах.

Щодо останніх двох пунктів, імхо — вони найважливіші. Література — це про бекграунд, а що більше в нього вкластися — то міцнішим і стабільнішим вийде ваш набір професійних навичок. Онлайн курси — це про тренди сьогоднішнього дня, соціалізацію та зручність.

Тому, не гайте часу, замовте кількакнижок і запишіться на вебінаривід Hillel IT School.

До речі, нещодавно ми проводили вебінар на тему «Хочу в IT. Боюсь в IT». Подивитись, які дієві поради ми обговорювали щодо побудови карʼєри у сфері ІТ можете у відео:

2️⃣ БУДУЙТЕ ЗВ'ЯЗКИ

Звичайно, ефективна робота HR неможлива без міцних відносин з колегами. Проте, якщо своєї команди поки що не знайдено — важливо налагодити звʼязки з потенційними членами команди, щоб ділитися досвідом й отримувати підтримку.

У цьому легко допоможе LinkedIn. Почніть слідкувати за тими, на кого ви рівняєтесь і чий успіх вас надихає, а також за тими, хто знаходиться на схожому етапі розвитку. Одні допоможуть вам зрозуміти куди рухатись і як це зробити. У той час, як інші покажуть, що вони роблять для того ж самого, поділяться ідеями, інсайтами та планами відвідати ті чи інші події.

3️⃣ РОЗВИВАЙТЕ СВОЇ КОМУНІКАТИВНІ НАВИЧКИ

Ефективна комунікація — це ключ до успіху в будь-якій сфері, і HR не є винятком. Вміння чітко висловлювати свої думки, слухати співрозмовника, проводити презентації та вирішувати конфлікти — усе це необхідні навички для HR-спеціаліста.

Крім того, ці навички будуть ключовими в розвитку вас, як потенційного співробітника, який буде впливати на глобальні бізнес-процеси. Презентація і відстоювання ідей, підготовка бізнес-кейсів, скіли переконання — це потребує практики.

Здобути такий досвід і позбутися невпевненості можна в будь-якій сфері, тож беріть до уваги та прокачуйте себе вже зараз.

4️⃣ ВИКОРИСТОВУЙТЕ HR-ІНСТРУМЕНТИ

Сучасні HR-спеціалісти активно використовують різноманітні інструменти для автоматизації своїх завдань і підвищення ефективності роботи. Це можуть бути системи управління персоналом (HRM-системи), платформи для онлайн-навчання, інструменти для оцінки ефективності працівників тощо.

Ознайомтеся з різними інструментами й виберіть ті, які найбільш підходять для вашої роботи та відповідають потребам. Скласти план дослідження цього пункту легко допоможе Chat GPT або Gemini :)

5️⃣ БУДЬТЕ ГОТОВИМИ ДО ЗМІН

HR-сфера є динамічною, і ви повинні бути готові до змін. Нові технології, зміни в бізнесі та законодавстві — усе це вимагає від HR-спеціаліста гнучкості й адаптивності.

Будьте готові до нових викликів і шукайте в них можливості для розвитку!

Рекомендуємо публікації по темі