Ось іноді працюєш собі, працюєш на своїх уже зрозумілих проєктах, тасках і в бізнесі, який уже став знайомим — а потім згадуєш, що давно не користувалась якимось з інструментів. І взагалі, чомусь забуваєш про елементарні речі, які могли бути б кориснішими.
Механіка рухів і менеджмент зрозумілих процесів, які й так їдуть, стає рутиною, яку ти просто виконуєш, а часом радієш, що закінчила таску раніше, аніж минулого місяця чи кварталу.
Тож, я до чого? Потрібно влаштовувати собі brain storm, вихід з зони комфорту (насправді, не люблю цей вираз, я не так часто й буваю в тому комфорті, щоб поспішати вийти), аби нові ідеї або ж out-of-the-box thinking вмикався й ви могли генерувати нове.
У листопаді 2024 року я пропонувала ейчарам-початківцям прочитати книжку The HR Answer Book, Shawn Smith, JD & Rebecca Mazin.
Крім того, що пропонувала, ще й характеристику на неї дала, та написала огляд статтю, Цього ж разу пропоную підсумувати прочитане (тут я сподіваюсь, що ви її проглянули за моєю рекомендацією, або ж зробите це) та вияснити, що з того, що ви можете у ній знайти, часом висковзає з вашого фокуса, та що саме варто взяти на озброєння.
Тож, що варто запитати себе перед прочитанням The HR Answer Book, Shawn Smith, JD & Rebecca Mazin, або ж після, аби перевірити засвоєння інформації:
1️⃣ Основи HR: чи добре я володію базовими знаннями?
- Чи розумію я ключові функції HR: рекрутинг, адаптацію, розвиток персоналу, компенсації та пільги, оцінку ефективності, трудові відносини?
- Чи знаю я законодавчі вимоги й ризики, пов’язані з найманням, звільненням і роботою з персоналом?
Тут потрібно взяти до уваги, що книжка може не дати чітких відповідей, теоретичних чи то практичних. Проте, вона дуже добре наштовхне вас у напрямку, в якому варто досліджувати питання, а також покаже, які саме запитання варто ставити та рісьорчити.
Якісь з практик, як ви зрозуміли, будуть суто common для американського ринку, проте, ми читаємо, аналізуємо та, власне, можемо подумати, чи варто щось з цих трендів ініціювати у себе в майбутньому.
2️⃣ Рекрутинг і адаптація: наскільки ефективні мої процеси?
- Чи ми використовуємо найкращі практики підбору персоналу?
Якщо зараз хайрингу немає — думайте наперед, або аналізуйте вже пророблену роботу.
- Чи наш процес онбордингу забезпечує швидку адаптацію нових працівників?
Запитайте у них про їх досвід, а також подумайте, як ви б особисто хотіли, щоб вас зустріли в компанії, яких процесів вам бракувало? І головне — your only limit is you.
3️⃣ Управління продуктивністю: чи є зрозумілі очікування та зворотний зв’язок?
- Чи менеджери в компанії знають, як правильно ставити цілі й давати фідбек?
Ось прям супер! Іноді менеджерами роблять тих, хто має круті харди — це величезна проблема. Точніше, проблемою це стає без потрібної комунікації, обговорення подальшого шляху з новим менеджером і важливого онбордингу й ознайомлення з процесами, навчання людей, які далі будуть менеджерити ваших людей! Розумієте, про що я?
- Чи є у нас ефективні програми оцінки ефективності?
4️⃣ Культура й залученість: чи задоволені працівники?
- Чи відчувають співробітники свою цінність у компанії?
- Як я можу поліпшити залученість команди й корпоративну культуру?
5️⃣ Навчання та розвиток: чи ми інвестуємо у ріст співробітників?
- Чи достатньо можливостей для навчання в компанії?
Хоча, пропоную почати взагалі з іншого запитання і відкотитися ще трішки назад:
❔ Які є можливості навчання всередині компанії
❔ Співробітники про них знають
❔ Співробітники ними користуються
❔ Коли останнього разу програму оновлювали
❔ Який фідбек співробітники дають щодо цих програм
А тепер повертаємося до першого запитання😀
- Чи відповідають навчальні програми потребам бізнесу й кар’єрним очікуванням працівників?
Що допоможе? Йдемо до бізнесу, до менеджерів, до лідів, до співробітників, порівнюємо фідбек, аналізуємо, апрувимо — створюємо можливості👏
6️⃣ Політики та процедури: чи вони чіткі й актуальні?
- Чи є у компанії зрозумілі HR-політики та чи всі їх знають?
Обожнюю! Це моя найбільша passion. Правила, політики, how-to-шки мають бути та мають бути зрозумілими🙂
- Чи відповідають наші політики найкращим практикам ринку й законодавчим вимогам?
Як аналізувати? Досліджуйте ринок, спілкуйтеся з юристами, ставте запитання на вебінарах, досліджуйте питання з іншими колегами. Як приклад — зміна оподаткування військового збору, ось вам і оновлення👍
7️⃣ Взаємодія з менеджментом: чи є HR стратегічним партнером бізнесу?
- Чи керівники компанії довіряють HR і залучають його до стратегічних рішень?
Якщо боїтеся дати відповідь на це запитання — запитайте себе, коли та в яких рішеннях, питаннях, обговореннях ви брали участь? Чи були ви задоволені процесом і чи вдалося вам озвучити — відстояти свою професійну думку? Якщо щось з цього вас не влаштовує — думаємо, як поліпшити це на майбутнє, та, головне, — говоримо про своє бачення. Якщо мовчати — вас все одно не почують🙂
- Як HR може допомогти досягти бізнес-цілей?
8️⃣ HR-аналітика: чи я ухвалюю рішення на основі даних?
- Які HR-метрики я відстежую і наскільки вони ефективні?
- Чи використовую я дані для поліпшення процесів й ухвалення рішень?
Усі ці й інші теми є абсолютно базовими, а ваше розуміння їх важливості та повноти — вашою експертизою. Тож, беріть олівчик, книжку й поспішайте нотувати запитання, на які вас наштовхне The HR Answer Book.