Натискай та отримай 2025 ₴ на навчання

Читаємо на різдвяних канікулах: книги для айтівців

Читаємо на різдвяних канікулах: книги для айтівців

  • 25 грудня
  • читати 10 хв
Оксана Томашенко
Оксана Томашенко Content Manager у Hillel IT School

Пропонуємо трохи розвантажити мозок і відпочити від читання технічної документації та багрепортів. Приготували для вас добірку небанальних книг на перетині науки, технологій, програмування й магії Різдва. Заінтригували? Поїхали!

⚡ «ГАРРІ ПОТТЕР І МЕТОДИ РАЦІОНАЛЬНОСТІ»‎ ЕЛІЕЗЕРА ЮДКОВСЬКОГО

Це фан-фікшн про альтернативний всесвіт про Гаррі Поттера, де Петунія Еванс вийшла заміж за оксфордського професора біохімії, а молодий геній Гаррі росте, захоплюючись наукою і науковою фантастикою. Коли Гаррі дізнається, що він чарівник, то намагається застосувати наукові принципи до вивчення магії, іноді з дивовижними результатами.

Елізер Шломо Юдковскі — американський дослідник штучного інтелекту, який займається сингулярністю. У 2020 році він став співзасновником некомерційного Інституту штучного інтелекту Singularity (SIAI) і продовжує працювати там як науковий співробітник.

🔮 «SMARTЧАРИ»‎ АННИ КОВАЛЬОВОЇ

У світі, де поруч із людьми живуть магічні істоти, чари — необхідна частина буття. Талановиті чарописці створюють для простих смертних людей закляття на будь-який смак, немов у нашому світі програмісти — код. І немає ніде престижнішої професії. Аж раптом написані чари перестають працювати. Клаус Шульц, регіональний директор «Чаромізків», намагається з’ясувати й усунути причину збою, а заразом і своїх конкурентів.

Анна Ковальова — українська письменниця у жанрі фентезі, контент-райтерка. Вивчала історію філософії у Києво-Могилянській академії, працювала ґейм-дизайнеркою. З 2017 року Анна працює контент-райтеркою, пише технічні статті для провідних українських IT-компаній.

✨ «ГЕДЕЛЬ, ЕШЕР, БАХ: ЦЯ НЕСКІНЧЕННА ГІРЛЯНДА»‎ ДУҐЛАСА ГОФСТАДТЕРА

Автор роздумує над одним із найбільших таїнств сучасної науки: як людське мислення намагається осягнути саме себе. Видатний американський учений Д. Гофстедтер запрошує читачів до світу людського духу і «мислячих» машин. Ця подорож тісно пов'язана з класичними парадоксами, з революційними відкриттями математики Курта Ґеделя, а також з можливостями мови, математичних систем, комп’ютерних програм і предметного світу засвідчувати себе в безконечних відображеннях.

Дуґлас Гофстедтер — американський фізик та інформатик, син лауреата Нобелівської премії з фізики Роберта Гофстедтера. Дуґлас є членом Американської асоціації кібернетики й Товариства когнітивістики, лауреат премії Товариства літературних критиків, Пулітцерівської премії та Американської літературної премії. Наразі професор Індіанського університету, керівник Центру з вивчення творчих можливостей людського мозку.

✨ «ЗАВТРА, ЗАВТРА, ЗАВТРА»‎ ҐАБРІЕЛЬ ЗЕВІН

Сем Мейзер і Сейді Ґрін — розумники з Лос-Анджелесу, які колись були друзями. Одного холодного передріздвяного дня після кількарічної перерви у спілкуванні вони випадково зустрічаються на платформі метро. Сейді дає Сему диск зі своєю відеогрою, хлопець проходить її та пропонує доречні поліпшення. Їх зближує любов до геймінгу та розробки.

Згодом хлопці створюють популярну гру «Ічіґо», відкривають власну компанію і ще до закінчення коледжу стають багатіями. Це глибокий роман про дорослішання, пошук себе й успіх, який змінює правила гри, про кохання й душевний і фізичний біль, від якого неможливо сховатися. І про життя, яке є нечесною грою.

Ґабріель Зевін — американська письменниця та сценаристка. Її батьки разом працювали в IBM і прищепили доньці зацікавленість світом технологій. Тато авторки був програмістом, тому перші відеоігри, в які вона грала, були попередньо завантажені на комп’ютері, який він приніс додому з роботи. У Ґабріель з дитинства був певний досвід комп’ютерного програмування. Пізніше Зевін вступила до Гарвардського університету, де вивчала англійську з акцентом на американській літературі. Для написання книги авторка збирала й досліджувала найкращі відеоігри усіх часів й використовувала власний досвід, адже протягом усього життя захоплювалася ними.

Рекомендуємо публікації по темі

Натискай та отримай 2025 ₴ на навчання