Boolean search для IT-рекрутера: гайд для початківців

Boolean search для IT-рекрутера: гайд для початківців

  • 11 листопада
  • читати 20 хв
Марія Сидоришина
Марія Сидоришина Technical Recruiter у ITExpert

Щоб знайти досвідченого айтівця, не вийде просто ввести у Google «Java Профі». Сорсинг-стратегія вибудовується на основі детального аналізу технічного портрета кандидатів — саме він стає базою для відбору та Boolean пошуку (запити за ключовими словами).

Як же IT-рекрутерам розібратись у нюансах Булевих запитів? Марія Сидоришина, Team Lead & Technical Reacuiter в ITExpert, ділиться порадами з практичного досвіду далі у статті.

ЩО ТАКЕ BOOLEAN SEARCH

Boolean search — це підхід до пошуку сторінок на вебсайтах за допомогою спеціальних пошукових операторів: AND, OR, NOT та інших. Ці налаштування дозволяють згрупувати ключові слова таким чином, щоб отримати відповідні результати у видачі — зокрема профілі кандидатів-айтівців🙃

IT-рекрутери постійно працюють з Булевим пошуком. Так можна визначити профілі кандидатів не лише на LinkedIn, але й на Github, StackOverflow і багатьох інших ресурсах. Знаю навіть історії, коли рекрутери сорсили айтівців на сторінках компаній (наприклад, у розділі «Наша команда»), а потім використовували цю інформацію для прямого пошуку, персоналізованих пропозицій і хедхантингу.

BOOLEAN SEARCH: ЯК КОРИСТУВАТИСЯ

Розглянемо найбільш актуальні оператори для пошуку кандидатів:

  • AND — знайти сторінки, де є всі перераховані слова.
  • OR — показати сторінки, де є хоча б одне зі слів.
  • NOT або «-» (мінус) — виключити з пошуку слова чи фрази. У Google варто використовувати мінус, а в LinkedIn — вводити NOT.
  • () — згрупувати частину пошукового запиту.
  • “” — сторінки, які містять точну фразу. Наприклад, “Middle Python Engineer” — на сторінці слова мають бути у наведеній послідовності.

Для більш прицільного пошуку по конкретному сайту або за заголовками ви можете скористатися X-ray пошуком. Ось кілька додаткових операторів для цього:

  • site: — пошук за ключовими словами по конкретному сайту. Сайт потрібно вводити без пробілу та https://. Наприклад:
site:itexpert.work “Java”
  • filetype: — відбір за типом файлу (PDF, DOC та інші). До прикладу:
filetype:pdf (CV OR resume) AND React
  • intitle: — пошук за словами у заголовку сторінки.
  • inurl: — сторінки мають містити зазначені слова в URL (адресі ресурсу).

Важливо! Як добре ви б не володіли Boolean-запитами, не варто нехтувати внутрішніми фільтрами й іншими можливостями сайтів. Так, наприклад, у Linkendin доступна фільтрація за локацією, сферою, компанією тощо. Це полегшує сорсинг і дозволяє зосередитися на вузькоспрямованих ключових словах.

ПРИКЛАДИ ЗАПИТІВ НА ВАКАНСІЮ

Розглянемо використання Boolean search на практиці! Пошук кандидатів на вакансію починається з аналізу вимог.

Назва позиції: Solution Architect.

Локація: Україна.

У портреті кандидата:

  • досвід архітектурних рішень на PHP;
  • досвід з AWS;
  • знання принципів керування інфраструктурою та CI/CD-процесами;
  • бажаний досвід з вебсокетами, інтеграцією з західними платіжними системами, та побудови систем моніторингу на проєктах.

Загалом у нашій країні не так багато фахівців Architect-рівня. Першою чергою є сенс надіслати лист саме тим, хто вже має цю позицію. Можна скласти такий запит для LinkedIn:

Title: architect

Keywords: php AND aws

Далі запит можна розширювати до технічних менеджерів, які володіють потрібними hard skills, а також шукати у їх профілі досвід прийняття архітектурних рішень. Можна прописати такі ключові слова:

Title: tech lead OR technical lead

Keywords: php AND (symfony OR laravel OR yii OT yii2 OR zend) AND aws AND (architecture OR architectural OR architect)

Наостанок пропишіть усі відповідні слова лише у полі Keywords. Можливо, зараз фахівець змінив Title, але це метч за вашими компетенціями:

Keywords: PHP AND Laravel AND (AWS OR "Amazon web") AND ("CI/CD" OR "CI CD" OR CICD OR kubernetes OR k8s OR docker OR orchestration) AND (architect OR techlead OR "tech lead" OR "technical lead") AND (terraform OR ansible)

Тож вивчайте тулсет рекрутера, щоб мати сильну базу для подальших експериментів. Boolean seach — одна зі стартових навичок для рекрутера. Однак саме вона стає вашою базою для успішного наймання фахівців навіть на найбільш нішеві позиції!

Рекомендуємо публікації по темі