UI та UX дизайн: у чому різниця?

UI та UX дизайн: у чому різниця?

 • 22 червня, 2023
 • читати 7 хв

У світі сучасних технологій, де користувачі вимагають все більш зручних та привабливих інтерфейсів, поняття UX та UI дизайну стали невід'ємною складовою успіху будь-якого програмного продукту чи веб-сайту.

Варто зазначити, що UX та UI дизайн є двома відмінними, але взаємопов'язаними напрямками дизайну, які спільно сприяють задоволенню потреб користувачів.

У цій статті ми розглянемо основну різницю між UX та UI дизайном, а також їхню взаємодію.

UI/UX дизайн (інтерфейс користувача/користувацький досвід) — це дисципліна, пов'язана з проєктуванням та створенням зручних, функціональних та привабливих цифрових продуктів з погляду користувачів.

Що таке дизайн досвіду користувача (UX)?

Дизайн досвіду користувача, або UX (User Experience) дизайн, фокусується на задоволенні потреб користувача під час взаємодії з продуктом. Головна мета UX-дизайну полягає в тому, щоб зробити використання продукту зручним, ефективним та задовільним для користувача.

UX-дизайнер ставить себе на місце користувача, аналізує його потреби, створює позитивний емоційний досвід та розробляє оптимальні шляхи взаємодії з продуктом.

Що включає в себе UX-дизайн?

UX-дизайн включає в себе декілька етапів, які спрямовані на покращення взаємодії користувача з продуктом.

Це аналіз потреб користувачів, створення персонажів, проведення досліджень, розробка сценаріїв взаємодії, створення інформаційної архітектури, прототипування та тестування. Кожен з цих етапів дозволяє UX-дизайнеру створити продукт, який забезпечить оптимальний досвід користувача.

Завдання та обов'язки UX дизайнерів

Основні завдання та обов'язки UX дизайнера включають:

 1. Аналіз потреб та очікувань користувачів
 2. Створення персонажів та сценаріїв взаємодії
 3. Розробка інформаційної архітектури та структури продукту
 4. Проєктування інтерфейсу та навігації
 5. Розробка прототипів та тестування їх з користувачами
 6. Аналіз результатів тестування та вдосконалення продукту

Рекомендуємо публікацію по темі

Що таке дизайн інтерфейсу користувача (UI)?

Дизайн інтерфейсу користувача, або UI (User Interface), стосується створення візуально привабливого та функціонального інтерфейсу продукту.

Дизайнер інтерфейсів (UI-дизайнер) — це спеціаліст, який займається створенням візуального та функціонального дизайну інтерфейсу користувача (UI) для різних цифрових продуктів, таких як веб-сайти, мобільні додатки, програмне забезпечення та інші інтерактивні системи.

Головна мета UI-дизайну полягає в тому, щоб забезпечити легкість сприйняття інформації користувачем, створити привабливий зовнішній вигляд та забезпечити консистентність елементів інтерфейсу.

Рекомендуємо публікацію по темі

Що включає в себе дизайн інтерфейсу користувача?

Дизайн інтерфейсу користувача включає в себе такі елементи:

 1. Візуальний дизайн: кольори, типографіка, іконки, зображення та інші візуальні елементи, які використовуються в інтерфейсі
 2. Макет: розташування елементів на екрані, структура та організація інформації
 3. Анімація та переходи: рухи, ефекти та переходи між сторінками або елементами інтерфейсу
 4. Елементи управління: кнопки, поля вводу, меню, смуги прокрутки та інші елементи, які користувач використовує для взаємодії з продуктом

Завдання та обов'язки UI дизайнера

Основні завдання та обов'язки UI дизайнера включають:

 1. Розробка візуального стилю та концепції інтерфейсу
 2. Створення графічних елементів, таких як іконки, кнопки, фони тощо
 3. Розробка макетів інтерфейсу та розташування елементів на екрані
 4. Вибір кольорової палітри та типографіки
 5. Створення анімацій та переходів між екранами
 6. Забезпечення консистентності елементів інтерфейсу

Рекомендуємо публікацію по темі

Як UX та UI дизайн працюють разом?

UX та UI дизайн тісно взаємопов'язані та взаємодоповнюють один одного. UX дизайнер визначає, як користувач буде взаємодіяти з продуктом, а UI дизайнер відповідає за створення привабливого та функціонального інтерфейсу для цієї взаємодії.

UX дизайнер проводить дослідження, аналізує потреби користувачів та створює прототипи, які передають основні функціональні елементи продукту. Потім UI дизайнер бере ці прототипи та надає їм візуальну привабливість, розробляє графічні елементи та стилізує інтерфейс для створення вигляду, що відповідає бренду та вимогам користувачів.

Рекомендуємо публікацію по темі

Висновок

UX та UI дизайн є двома невід'ємними компонентами процесу створення продукту, які разом допомагають задоволення потреб користувача.

UX дизайн зосереджений на створенні зручної та задовільної взаємодії, тоді як UI дизайн забезпечує візуальну привабливість та функціональність інтерфейсу. Важливо, щоб UX та UI дизайнери працювали разом, спілкувалися та співпрацювали, щоб створити продукт, який буде незабутнім та задовольнить потреби користувачів.