Що написати про себе в резюме: етика та прозорість - Стаття з блогу IT-школи Hillel

Що написати про себе в резюме: етика та прозорість - Стаття з блогу IT-школи Hillel

 • 5 березня
 • читати 10 хв
Марина Стягайло
Марина Стягайло HR Projects Officer у Oxford University, Викладач Комп'ютерної школи Hillel.

Із зростанням конкуренції на ринку праці та впровадженням нових технологій у рекрутаційні процеси, етика та прозорість в складанні резюме стають критичними чинниками. Останнім часом спостерігається значний тиск на кандидатів, щоб вони “виділялись” серед інших, і це створює певні етичні виклики. В статті піде мова про те, як зробити найкраще резюме та які професійні навички для резюме потрібні. 
 

Як привернути увагу до свого резюме без маніпуляцій. Поради для Кандидатів

Порада №1: Фокус на ключових компетенціях

Акцентуйте свої ключові компетенції та досягнення. Рекрутерам важливо бачити, як саме Ви відповідаєте вимогам вакансії.

 1. Аналіз вимог вакансії: перш ніж складати резюме, ретельно ознайомтеся з вимогами вакансії. Ідентифікуйте ключові компетенції та навички, які роботодавець очікує від кандидатів.

 2. Вибір найважливіших компетенцій: оберіть 3-5 найбільш важливих компетенцій, які найкраще відповідають вимогам вакансії. Сконцентруйтеся на них у вашому резюме.

 3. Виділіть свій експертність: рекрутерам цікаво, що саме Ви можете принести унікального в даній галузі.

 4. Розмістіть короткий опис Ваших ключових компетенцій під заголовком кожної попередньої роботи.

 5. Розмовляйти в цифрах: використовуйте кількісні показники для вираження Ваших досягнень та впливу, щоб роботодавець міг краще оцінити Ваш потенціал.

 6. Зосереджуйтеся на результаті: підкреслюйте, як Ваші ключові компетенції призвели до конкретних результатів або вирішили проблеми на попередніх позиціях.

 7. Індивідуальний підхід: адаптуйте резюме під кожну конкретну вакансію, враховуючи особливості і вимоги.

Порада №2: Реальність деталей

 1. Конкретні досягнення: вказуйте конкретні результати та досягнення на попередніх позиціях. Наприклад, замість "управління проєктами", вкажіть "успішно впроваджено проєкт, що призвів до збільшення продуктивності персоналу на 20%".

 2. Контекст та деталі: пропишіть контекст для кожного досягнення. Поясніть, яку конкретну проблему Ви вирішили, яким був Ваш внесок та як це вплинуло на організацію.

 3. Статистика та факти: додайте статистичні дані, якщо це можливо. Наприклад, "підвищив обсяг продажів на 30% за півроку" чи "зменшив час виконання проєкту на 25%".

 4. Об'єктивність та чесність: Уникайте перебільшень. Будьте чесними щодо Ваших досягнень

Порада №3: Персональний бренд

В епоху зростаючої конкуренції на ринку праці розвиток розвиток власного персонального бренду стає ключовим фактором для кар'єрного успіху.

 1. Активно використовуйте платформи, такі як LinkedIn, для створення профілю, який відображає Вашу професійну особистість. Додайте відгуки та рекомендації від колег чи клієнтів.

 2. Блогінг та спільноти: приєднайтеся до професійних груп та спільнот. Публікуйте цікаві думки, статті або діліться власними досягнення.

 3. Створіть онлайн портфель, де Ви можете показати свої проєкти (завжди памятайте про конфеденційність інформації, враховуйте положення NDA Вашої компанії, завжди узгоджуйте з замовником чи роботодавцем, перш ніж розкривати деталі проєктів, що підпадають під NDA) та поділитись професійними досягнення.

 4. Активність в соціальних мережах: ведіть активний спосіб життя в соціальних мережах, що відповідає Вашій професії). Поділіться корисними матеріалами, беріть участь в обговореннях.

 5. Особистий веб-сайт: розгляньте можливість створення особистого веб-сайту, де Ви можете більш детально розповісти про себе, свої досягнення та професійний шлях.

 

Побудова персонального бренду в мережі вимагає немало часу та зусиль, але воно варте цього, створюючи позитивне враження про вас серед рекрутерів та роботодавців.

В епоху штучного інтелекту, акцент на довірі та етиці стає надзвичайно важливим.

Кандидати, які обирають шлях чесності та прозорості, виходять на лідерські позиції в сучасному професійному середовищі.

Резюме вже давно втратило статус простого переліку навичок, а стало відображенням особистості та цінностей кандидата. Тому, якісне резюме це запорука успіху!
 

Рекомендуємо курс по темі