Тестування API за допомогою Swagger: особливості та переваги

Тестування API за допомогою Swagger: особливості та переваги

 • 13 квітня, 2023
 • читати 15 хв
Оксана Куценко
Оксана Куценко Senior QA Engineer

API (Application Programming Interface) — це набір процедур, протоколів і інструментів, які дозволяють різним програмним додаткам спілкуватися між собою. API надає можливість здійснювати взаємодію з різними сервісами та додатками, використовуючи спеціальні запити та відповіді.

Найбільш популярні та ефективні інструменти для тестування API:

 • Postman — це інструмент для тестування API, який дозволяє створювати, надсилати та тестувати HTTP-запити та перевіряти відповіді на них.

 • Swagger — це інструмент для документування та тестування API, який дозволяє автоматично створювати документацію API з опису структури API у форматі YAML або JSON файлу.

 • SoapUI — це інструмент для тестування веб-сервісів, який дозволяє створювати та виконувати тести на SOAP-протоколі.

Рекомендуємо публікацію по темі

 • Fiddler — це інструмент для аналізу та налагодження HTTP-трафіку між веб-браузером та веб-сервером. З точки зору тестування API, Fiddler дозволяє перехоплювати, аналізувати та модифікувати HTTP-запити та відповіді, що передаються між клієнтом та сервером. Це дозволяє тестувальникам здійснювати валідацію запитів та відповідей, перевіряти правильність передачі параметрів, куків та інших елементів запитів, відстежувати проблеми з трафіком, а також виявляти і локалізовувати проблеми з API.

 • JMeter — це інструмент для тестування продуктивності та функціональності програмного забезпечення, який може бути використаний для тестування API. З точки зору тестування API, JMeter є інструментом, що дозволяє створювати запити до API, аналізувати відповіді та оцінювати продуктивність та функціональність API. JMeter може бути використаний для створення навантаження на API, щоб виміряти продуктивність, час відповіді та інші метрики, які допоможуть виявити помилки в API та покращити його продуктивність та функціональність.

Рекомендуємо публікацію по темі

Інструменти, які перераховано вище, дозволяють тестувальникам ефективно та швидко перевіряти API на різних етапах розробки, щоб забезпечити його відповідність вимогам та якості.

У даній публікації розглянемо детальніше Swagger, який дозволяє створювати, документувати та тестувати API. За допомогою Swagger можна дізнатися про доступні ендпоінти, параметри запитів та формат відповідей.

Про Swagger

Swagger розроблений компанією Reverb Technologies, яка була заснована в 2010 році в Міннеаполісі, США. Засновниками компанії були Тоні Тамбуріно (Tony Tambourine), Райан Дювелл (Ryan Duell) та Нік Селлер (Nick Sutterer).

Swagger створений з метою полегшення роботи розробників API та забезпечення більшої взаємодії між розробниками та споживачами API. У 2015 році Swagger був перенесений до спільноти OpenAPI Initiative, яка є частиною Linux Foundation, де його розробка та підтримка продовжуються до сьогодні.

Переваги та особливості Swagger:

 • Легкість використання: Swagger має простий та легкий інтерфейс, який дозволяє розробникам швидко й легко створювати та документувати API.

 • Автоматична генерація документації: Swagger дозволяє автоматично створювати документацію для API з використанням стандарту OpenAPI. Це дозволяє споживачам API швидко та легко зрозуміти, як взаємодіяти з API та використовувати його функціональність.

 • Підтримка різних мов програмування: Swagger підтримує багато мов програмування, що дозволяє розробникам використовувати його для документування API на будь-якій мові програмування.

 • Підтримка відкритих стандартів: Swagger базується на стандартах OpenAPI, які підтримуються великою кількістю інструментів та платформ, що дозволяє розробникам використовувати його з будь-яким іншим інструментом чи платформою, які підтримують стандарти OpenAPI.

 • Тестування та валідація API: Swagger дозволяє розробникам тестувати та валідувати API, забезпечуючи більшу надійність та якість роботи API.

 • Розширюваність: Swagger має відкритий код та активну спільноту розробників, що дозволяє ім розширювати та налаштовувати його під свої потреби.

Для кожного з методів HTTP, Swagger дозволяє описати параметри запитів та формат відповідей.

Наприклад, для методу GET можна описати параметри запитів, такі як query string parameters, headers, або path parameters, та формат відповіді, такий як JSON або XML. Аналогічно, Swagger дозволяє описувати параметри та формат відповідей для методів POST, PUT та DELETE. Це забезпечує зрозумілість і консистентність опису API та дозволяє розробникам ефективно використовувати API у своїх додатках.

Приклади опису параметрів запитів та формат відповідей можна знайти тут.

Приклади методів

POST метод (створення об'єкту):

Результат після відправлення запиту:

GET метод (отримання даних):

PUT метод (редагування даних):

Результат після відправлення запиту:

Метод DELETE (видалення об'єкта):

Swagger є важливим інструментом для тестувальників, оскільки він дозволяє генерувати документацію для API і досліджувати його функціонал, що допомагає збільшувати продуктивність тестування API та ефективніше взаємодіяти з командою розробників під час процесу розробки й тестування API.

Корисні матеріали:

 1. Офіційна документація Swagger: на сайті Swagger є детальна документація з описом різних функцій та можливостей.

 2. Swagger Editor: це безкоштовний онлайн-редактор Swagger, який дозволяє створювати, редагувати та перевіряти файл Swagger у режимі реального часу.

 3. SwaggerHub: це інтерактивне середовище Swagger, яке дозволяє створювати, документувати та публікувати свої API, а також спілкуватися з іншими розробниками API.

 4. Swagger UI: це інтерактивний інтерфейс користувача, який дозволяє тестувати API безпосередньо з браузера. Ви можете виконувати запити до API та переглядати відповіді у різних форматах.

 5. Swagger Codegen: це інструмент, який дозволяє згенерувати клієнтський код для вашого API на основі Swagger-файлу. Ви можете вибрати мову програмування та тип клієнта, щоб згенерувати код, який відповідає вашим потребам.

Книга «Designing APIs with Swagger and OpenAPI» — Joshua S. Ponelat , Lukas L. Rosenstock. Ця книга надає детальний опис використання Swagger для розробки та документування API з використанням OpenAPI Specification.

Рекомендуємо курс по темі