Укр Рус
Як поставити себе в сформованій команді РМ-новачку

Як поставити себе в сформованій команді РМ-новачку

  • 3 лютого, 2021
  • читати 7 хв
Марина Сокирко
Марина Сокирко Project Manager у EPAM, Викладач Комп'ютерної школи Hillel.

Кожен з нас стикався з ситуацією, коли потрапляєш в нове середовище і відразу отримуєш порцію стресу від відчуття невідомості: як себе вести, як на мене відреагують, а що якщо тут так не прийнято, а що якщо я їм не сподобаюся, а що якщо... Знайомо?

Ласкаво просимо в вашу нову проектну команду, тут ви знову зіткнетеся з цими відчуттями. Ускладнимо ситуацію: від того, як ви будете діяти, буде залежати вся ваша подальша взаємодія з командою на проекті. Уже хвилююче, чи не так?

Зараз ми спробуємо розібратися, що робити, щоб знайомство з колективом стало початком плідної роботи, а стрес не завадив вам справити потрібне враження.

Знайомство з командою

Насамперед потрібно пам'ятати і розуміти, що ви прийшли в налагоджену команду. Це означає, що люди вже взаємодіють один з одним за своїми, встановленим правилам, сформувавши свої звички і особливості в комунікації і підходах до вирішення робочих питань, маючи певне бачення на виконання завдань проекту з максимальною ефективністю.

Незважаючи на те, що ви PM і прийшли сюди будувати процеси і налагоджувати комунікації, це не те, з чого потрібно починати, навіть якщо вам відразу зрозуміло, що саме тут вимагає змін. Ваше завдання — розібратися, чому в цій команді все працює в установленому режимі.

Рекомендуємо публікацію по темі

Постарайтеся спочатку дізнатися людей, а потім вже розібратися з їх професійними навичками. Розмістіть їх до себе як до людини, використовуйте свої навички міжособистісного спілкування. Важлива порада — заручитися підтримкою.

Під час знайомства з командою ви повинні з'ясувати, хто займає як формальні, так і не формальні лідерські позиції. Постарайтеся завоювати довіру цих людей, адже, по-перше, ці люди знають більше всіх про проект, а по-друге у них є схвалення всієї команди.

Задавайте питання

Також важлива порада для новачка — прийміть те, що ви можете чогось не знати і не соромтеся задавати питання.

Звичайно, це стрес — потрапляти в нове середовище професіоналів на керівну позицію, не маючи відповідного досвіду.

Але ви тут, і необхідно діяти. Великою помилкою буде робити вигляд, що ви знаєте, що робити, коли насправді це не так. При знайомстві з командою розкажіть про себе, дайте зрозуміти, що ви початківець-PM, розкажіть про своє минуле досвіді, про те, де вчилися і як потрапили на цю позицію, про свої очікування від роботи. П

окажіть, що вам є чим компенсувати відсутність досвіду, що ви готові вчитися і рости разом з командою. Дуже важливо на цьому етапі зробити правильне враження: ви тільки стартували свій шлях PM-а, у вас немає досвіду, але у вас достатньо знань і бажання рости і вчитися, щоб успішно працювати на посаді проектного менеджера та вести команду до успіху.

Команда повинна бачити ваш інтерес в тому, чим ви будете займатися, тоді вона щиро намагатиметься допомогти вам.

Зберіть інформацію

Далі потрібно трохи продумати стратегічні кроки. Зберіть всю інформацію по проекту і існуючим процесам. З'ясуйте, чому це працює в такому форматі, задавайте уточнюючі питання. У вашій голові має з'явитися розуміння, як команда прийшла до такої моделі роботи.

Зберіть думку кожного учасника про процеси на проекті, запитаєте, що їм подобається / не подобається, як би вони поліпшили роботу, які є ідеї. Покажіть, що вам важлива думка кожного, і ви прийшли працювати в команді, а не над командою.

Навіть якщо за підсумком не вийде втілити в життя всі ідеї, у вас, як мінімум, буде бачення ідеального процесу для вашої команди, а також її прихильність до вас, як до PM-у, який слухає, чує і діє.

Якщо підсумувати, то можна сказати, що ваша головна задача — влитися в проект, завоювати довіру і повагу. Довіру ви отримуєте використовуючи свої soft skills, налагоджуючи міжособистісні відносини. Повагу ви отримуєте, проявляючи свою щиру зацікавленість і залученість в проект.

Звертайте увагу команди на те, що ви прийшли працювати і розвиватися, і вам дуже потрібна їхня допомога, щоб побудувати той процес, за яким усім буде комфортно працювати.

Рекомендуємо курс по темі

Придбати подарунковий сертифікат

Придбати подарунковий сертифікат

Gift certificate background image Gift certificate background image