Укр Рус
Чому для роботи QA інженерів так потрібна англійська?

Чому для роботи QA інженерів так потрібна англійська?

  • 11 березня, 2022
  • читати 7 хв
Вячеслав Сахаров
Вячеслав Сахаров Release Manager у Customertimes, Викладач Комп'ютерної школи Hillel.

Тестувальників-початківців часто турбує питання англійської мови.

Замість занепокоєння раджу одразу просто починати вчити!

Працювати в індустрії без знання мови радше можливо, ніж ні. Але це досить швидко стане каменем спотикання на шляху до вашого кар'єрного зростання та розвитку в компанії, і нижче я розповім чому.

Робота з іноземним замовником чи командами

На українському IT ринку ви, швидше за все, зіткнетеся або із закордонним замовником, або взагалі влаштуєтеся працювати в міжнародну компанію.

Сама собою сфера інформаційних технологій за своїм визначенням скоріше про глобалізацію, ніж про локалізацію. Навіть якщо ви працюєте в українській компанії над українським проектом, не виключена наявність третіх осіб у вигляді інвесторів, допоміжних команд та інших контрагентів з інших країн. І з ними доведеться спілкуватися. І швидше за все, англійською.

Незнання мови сильно зв'яже вам руки щодо ваших робочих компетенцій та можливостей. Більше того, це може вплинути і на якість вашої роботи, адже здорова і добре налагоджена комунікація на проекті складається не тільки в листуванні поштою, а й у особистих розмовах, які за допомогою Google-перекладача вже не «втягнеш».

Зрештою, робота тестувальника дуже комунікативна. Часто ваш успіх залежатиме не тільки від того, що ви говорили, а й від того, як ви це сформулювали та донесли. Не знаючи мови і не володіючи навичкою, не вміючи правильно і доступно формулювати свої думки, ви можете здатися чи некомпетентним, чи грубим.

Рекомендуємо публікацію по темі

Навчання та саморозвиток

Тут ситуація ще складніша — практично всі корисні матеріали, курси, блоги та посібники за своєю професією ви зустрічатимете англійською. На початковому етапі ця особливість буде відчуватися менш гостро, адже чим простіше і чим поширеніше питання, тим більша ймовірність, що на нього давно дали відповідь на всіх можливих мовах.

Зі зростанням складності та звуженням специфікації зростає і складність відповіді. А значить, кількість людей, які змогли б вам у цьому допомогти, різко зменшується, і ймовірність, що серед них швидше знайдеться англомовна людина, набагато більша.

Не знаючи англійської мови, ви відрізаєте себе від цих знань та можливостей. І що ще гірше — викреслюєте себе з ком'юніті.

Використання профільного ПЗ

Як не крути, більшість програм, з якими ви працюватимете, будуть англійською.

Це може бути пов'язано з наявністю англомовних працівників у команді, англомовного менеджменту чи замовника. У такому разі вся документація, інструменти планування та трекінгу точно будуть у форматі, доступному до розуміння для іноземних учасників процесу.

Вам нічого не може завадити встановити софт своєю рідною мовою, але тут спливає ще два нюанси.

Перший — якщо ви захочете знайти туторіал на якусь тему в інтернеті, то вам буде складніше слідувати йому, якщо мова інтерфейсу у вас і автора відрізняється. Другий — вам буде складніше оперувати тими ж поняттями, що й ваші колеги, адже в живому спілкуванні ви частіше зустрінете «заасайнити», ніж «призначити».

На якому рівні потрібно знати англійську тестувальнику?

Я сказав би, що мінімум — це intermediate. Цього цілком достатньо для базового спілкування з колегами, ведення листування, проведення рисерчу та закриття будь-яких інших робочих потреб.

Не зайвим буде час від часу цікавитися профільною лексикою і дотримуватися дуже корисного правила: якщо зустріли слово, яке не знаєте — не полінуйтеся і перекладіть його. Необов'язково навіть навмисно намагатися запам'ятовувати його. Просто відзначте про себе його значення та контекст. Ще кілька повторень — і ви його точно запам'ятаєте.

У будь-якому випадку, незнання мови не повинно зупиняти вас на шляху отримання заповітної позиції QA інженера.

Людина, яка не знає англійської, але вчить її, викликає у роботодавця набагато більше довіри та поваги. До того ж, у наш час англійська необхідна не тільки для кар'єри, але й для багатьох інших сфер життя.

Ставтеся до його вивчення як ключа до безлічі нових життєвих можливостей.

Рекомендуємо курс по темі

Придбати подарунковий сертифікат

Придбати подарунковий сертифікат

Gift certificate background image Gift certificate background image