Світчер — це людина, яка, маючи досвід у певній сфері, вирішує змінити рід діяльності.
Популярність IT сфери зростає, і з нею зростає показник світчерів.
Змінюючи професію, ми починаємо приблизно однаково — вивчаємо матеріал, читаємо книги, просимо поділитися інформацією друзів, проходимо курси.
Отже, все можливе і неможливе зроблено для придбання початкових знань для перших спроб входу до професії. І ми стикаємося з, на перший погляд, простим, але в процесі непосильним завданням — написання резюме в новій сфері 😬
Давайте поговоримо, що можна і що в жодному разі не варто вказувати в резюме:
Перше, що треба врахувати — необхідно складати резюме, не виходячи з минулого досвіду, а претендуючи на новий. Важливо розуміти, що професійний життєвий досвід є цінним, але 80% вашого резюме має натякати, що ви створені для нової професії.
З іншого боку, чи варто вказувати попередній досвід, якщо він опосередковано пов'язаний із новою роботою? Мабуть, варто, адже майбутньому роботодавцю, напевно, важливий не лише набір навичок людини після курсів, а також те, як і чим він раніше займався.
Зробіть у своєму резюме акцент на ваших перевагах, наприклад, мотивації розвитку у новій сфері, фріланс (навіть якщо невеликий, без оплати та по дружбі), максимальний перелік навичок, що ви встигли набути, знання іноземної мови.
Наприклад, якщо ви плануєте стати рекрутером, а раніше були менеджером з продажів, згадайте те, що ви майстерно працювали з запереченнями клієнтів. Якщо плануєте бути тестувальником, не забудьте згадати, що про вашу увагу ходили на минулій роботі легенди.
Рекомендуємо курс по темі
Часто трапляється, що, приходячи в IT з більш «бюрократичних» сфер, світчери роблять помилку, подаючи інформацію про себе тією самою канцелярською мовою, до якої вони звикли.
Рекрутери часто зустрічають «казенні вислови», які мають створити у них відчуття «серйозності» та «солідності» кандидата. Насправді, важлива простота сприйняття і текст, який легко читати. Так що забудьте про такі висловлювання, як «через відсутність» або «повідомити».
Не вказуйте в резюме інформацію, яка зовсім не потрібна на новому місці. Наприклад, що у вас є права водія категорії «B» або що ви вмієте шити.
Не вказуйте підвищений рівень заробітної плати. За успішної кар'єри в іншій сфері, одним із найнеприємніших факторів є суттєве зниження зарплати. Тому перед зміною області подумайте, чи готові ви найближчі півроку працювати на зарплатню 200-400$.
Важливо розуміти ситуацію на ринку праці, перегляньте вакансії на посаду, що вас цікавить, і резюме інших кандидатів.