Укр Рус
Дівчата в IT. Історія успіху Олени Прохницької

Дівчата в IT. Історія успіху Олени Прохницької

  • 24 вересня, 2016
Олена Прохницька
Олена Прохницька Automation QA Engineer у компанії Sitecore Викладач у Комп'ютерній школі Hillel

Кожен співробітник IT-компанії має власну історію шляху до освоєння нової професії, і я не виняток. Я ніколи не планувала пов'язати своє життя зі сферою інформаційних технологій, тому і вступала я на спеціальність далеку від IT.

Але доля розпорядилася інакше: мені не вистачило для вступу кількох балів. Втрачати рік я не хотіла і вирішила дізнатися, чи є місця на інших спеціальностях. І так склалося, що на той момент залишалося останнє місце на факультеті технічної кібернетики, спеціальність — «Програмне забезпечення автоматизованих систем». Я не знала нічого про цю спеціальність, у мене навіть комп'ютера не було.

Олена

Перші два з гаком роки навчання не супроводжувалися особливо серйозним ставленням з мого боку. Але на другому курсі кожному студенту дали індивідуальний курсовий проект, і у мене не залишилося вибору — треба було в дуже стислі терміни вивчити мову програмування і написати цю роботу. На самому початку мова програмування здавалася мені схожою на лабіринт незрозумілих символів і знаків, але безвихідна ситуація із завданням і часові рамки зародили у мені бажання детального вивчення даної теми. Це вже було схоже на спортивний інтерес і угоду з собою «зможу - не зможу».

Чим більше я заглиблювалася, тим більше розуміла, що мене затягує, що мені цікаво. Проект я здала успішно і вчасно. І зрозуміла: я на своєму місці, я не помилилася — це моє. Надалі для мене навчання йшло дуже легко. Все, що стосувалося безпосередньо моєї спеціальності, я розуміла і вбирала як губка.

Вже на третьому курсі я стала шукати для себе роботу у сфері IT. На жаль, тих знань, які давав університет, було недостатньо для влаштування на роботу. Тому мені доводилося вчитися самій, шукати матеріали, вибирати з величезної кількості те, що може стати в нагоді.

Серед знайомих і друзів не було нікого зі сфери IT, але я наполегливо займалася, шукала роботу, писала в багато фірм. Навіть отримуючи численні відмови через відсутність досвіду в цій сфері, я наполегливо продовжувала йти до своєї мети тоді, коли двері безлічі компаній були закриті.

Я твердо вірила про своє майбутнє в цьому напрямку. І, нарешті, мої старання увінчалися успіхом: я отримала посаду тестувальника в одній компанії. І хоча я пропрацювала там всього лише місяць, скажу чесно, цього вистачило для отримання досвіду роботи і навичок, які я змогла використати в інших IT-компаніях.

Компанія Sitecore вміє відпочивати

Мій кар'єрний зріст почався саме на поточному місці роботи. Оточуючі, їх підтримка і віра спонукали мене рухатися вперед. Я розуміла, що шлях людини до певної мети супроводжується якимось труднощами, але, якщо тобі є, на кого покластися, то подолання перешкод вмить стає дуже легким.

Прийшла сюди я на посаду QA Manual, але через якийсь час зрозуміла, що цього мені вже стає недостатньо. Я стала просити у своїх менеджерів завдання по автоматизації, хоча на той момент нічого в цьому не розуміла, в очі не бачила жодного із засобів, що використовуються для автоматизації. Мої прохання часто викликали невпевненість і переживання, що я не встигну, що буду довго виконувати завдання і т.д. Але моєї наполегливості не було меж, і я сміливо відповідала, що з усім розберуся.

Так і вийшло. Я дуже швидко втягнулася і вирішувала вже нові завдання і навіть почала розробляти різні додатки для внутрішнього використання. Так, з ручного тестувальника я вирісла до фахівця з автоматизації. Тепер я веду курси по автоматизації для своїх колег — мануальних тестувальників, які хотіли б також навчитися писати автоматизовані скрипти. І, звичайно, викладаю на курсі QA Manual в Комп'ютерній школі Hillel.

Свій вільний час поділяю на кілька етапів, один з яких супроводжується поглибленим вивченням професії і підняттям рівня моїх знань в цій області. На даний момент я сертифікований ISTQB фахівець. Готуюся до здачі наступного етапу цієї сертифікації. Важливою частиною мого життя, а також джерелом натхнення у розвитку себе як цінного співробітника, є мої діти і близькі друзі, з якими я дуже люблю проводити кожну вільну хвилину свого життя. Немає нічого важливішого і ціннішого за мотивацію близьких і рідних, які весь час дарують мені сили для досягнення нових професійних висот.

Дуже часто дівчину-айтішніцу не сприймають всерйоз: більше, як прикрасу чоловічого колективу, ніж цінного фахівця. Особливо, коли мова йде про дівчину-програміста. Так само було і в мене. Мене вважали дівчиною, яка загубилася у виборі професії. Але своєю наполегливою працею і досягненнями, вирішенням складних технічний завдань я домоглася того, що ставлення до мене змінилося.

Ця маленька перемога часом може мотивувати тих дівчат, які схиляються до того, щоб почати вивчати нову професію. Головне — ваше бажання і старання. Цитуючи Конора Макгрегора, «Ніякого таланту, лише сто відсотків роботи над собою приведуть вас до результату», я хочу додати і від себе: тільки наполеглива праця і прагнення до мети допоможуть вашій мрії здійснитися.