1
4.5

Оцінити

Статті читати 3 хв. 4.5 34 голосів 6843

Битва титанів: Angular 2 vs React. Що обирають у 2017 році?

В наш час з'являється все більше різноманітних фреймворків і бібліотек на базі JavaScript. Лідируючі позиції серед клієнтських технологій займають Angular і React.

Популярність бібліотеки React, створеної компанією Facebook, постійно зростає, в той час як компанія Google випустила другу версію фреймворку Angular, презентація якої відбулася на конференції AngularConnect.

Щоб зробити правильний вибір, потрібно порівняти обидві технології.

Що кажуть нам Google-тренди?

На графіку видно, що популярність технології Angular в рази перевершує популярність його конкурента. Однак, варто зазначити, що React продовжує набирати обертів з моменту його запуску у 2013 році.

Але популярність — далеко не єдиний фактор для порівняння цих двох фреймворків. Можна також оцінити їх затребуваність на підставі вакансій.

За версією indeed.com, вакансій, що вимагають знання AngularJS, у 6 разів більше вакансій для володіючих React.

Переваги Angular 2

Підтримка веб-компонентів

Веб-компоненти Angular 2 засновані на новому стандарті веб-компонентів, на відміну від закритої системи модулярізаціі AngularJS. На практиці це означає, що AngularJS дає можливість безпосередньо використовувати будь-який компонент, написаний як Web Component, не вдаючись до коду верстки.

Використання Typescript

Найбільше комерційну перевагу TypeScript складається в його інструментарії. Ця мова дає можливості сучасного автозаповнення, навігації та рефакторінга. Такі інструменти стають практично незамінними при роботі з великими проектами.

Відмінна продуктивність

Angular2 не проводить глибокий порівняльний аналіз об'єктів. Якщо якийсь елемент додати в масив даних, зміну шляху не буде виявлено. Це стосується і властивостей об'єкта, поки вони не пов'язані безпосередньо з View.

Angular2 CLI

CLI фреймворка Angular2 дає можливість з легкістю створювати додаток, яке працює за замовчуванням. Це відповідає кращим сучасним тенденціям.

Недоліки Angular 2

Важко оволодіти

Якщо у вас немає досвіду використання typescript, вам знадобиться час, щоб його освоїти.

Regular DOM

Angular безпосередньо використовує DOM, в результаті чого знижується його швидкість і ефективність у порівнянні з React.

Складнощі при серверної шаблонізаціі

У Angular 2 до сих пір залишився фізичний поділ між JavaScript, що запускає додаток, і рендерингом HTML.

Переваги React

Абсолютна поділ даних від їх подання

React дає трохи більше, ніж просто представницький рівень. Незважаючи на те, що компоненти React мають концепцію «станів» (state), вони більше підходять для короткочасного зберігання.

Легко почати писати

Написання коду в React дуже схоже на роботу у HTML, що дає можливість без праці почати писати код, упустивши синтаксис.

Прив'язка до DOM нас не турбує

Якщо за останні 5 років ви вже писали якийсь Front-end-компонент з / без фреймворку, ви розумієте всі складнощі функціоналу елементів DOM. Незважаючи на те, що React вирішує це питання так само, він розподіляється на кілька областей коду за принципом єдиної відповідальності.

React не є фреймворком

React - бібліотека, що надає декларативний метод визначення компонентів UI. React DOM - це асоційована бібліотека, яка забезпечує рендеринг і DOM diffing. Redux - це бібліотека, яка забезпечує зберігання даних, а React-Redux з'єднує React і Redux.

Недоліки React

React не є фреймворком

Можна багато сперечатися, але коли справа доходить до того, що потрібно щось зробити швидко, робота з React Way може розчарувати. Знаєте, коли у вас горять терміни проектів, а перша сторінка вашого довідника React більше не працює, а таке буває, можна вийти з себе.

Необхідні Build tools

Використання build tools не складає великої проблеми, зазвичай ними користуються і при роботі з іншими мовами. Єдиною реальною проблемою використання їх в JavaScript є те, що немає стандартних багаторазових рішень для ваших проектів. Це може значно збільшити час, який ви витратите на те, щоб втілити ідеї в коді.

Спільнота все ще формується

Потрібно вирішити ще чимало проблем, а співтовариство React недостатньо велике, щоб знайти всі рішення.

Компанії, які використовують Angular.JS

 • PayPal
 • Upwork
 • The Guardian
 • Nike
 • Google
 • HBO
 • Sony
 • General Motors

Повний список компаній можна знайти тут:

https://www.madewithangular.com

Компанії, які використовують React

 • Alipay
 • Airbnb
 • Dropbox
 • Facebook
 • Netflix
 • Reddit

Повний список компаній можна знайти тут:
https://github.com/facebook/react/wiki/sites-using-react

Висновок

Як React, так і Angular - прекрасні технології, що забезпечують масу можливостей при розробці. Angular прекрасно справляється з декларативними рішеннями, хоча йому не вистачає волі і простоти бібліотеки React.

Angular на ринку з 2010 року, на відміну від React, який вийшов у 2013 році, тому можна однозначно стверджувати, що підприємницькі кола Angular набагато більше. Нещодавно Angular запустив Angular 2 і повідомив про те, що у них в планах випуск 4-ї версії, тому будемо чекати удосконалення.

Універсального рішення немає - вибирайте те, що найбільше відповідає вашим вимогам у довгостроковій перспективі.

За матеріалами techmagic.co

Схожі матеріали

Подпишитесь на рассылку
Компьютерной школы Hillel

Ви отримаєте:

 • Інформацію про корисні галузеві заходи
 • Цікаві статті IT-сфери
 • Новини Комп'ютерної школи Hillel